Ви можете записатися на прийом вказавши свої дані у формі нижче, або зателефонувавши за номером телефону

Записатися на прийом  • No products in the cart.
  Записатися на прийом
  • No products in the cart.

  Хірургія в гінекології

  Хірургія в цілому вважається однією зі складних медичних сфер. При відсутності належного терапевтичного ефекту від консервативних методів лікування, як правило, вдаються до допомоги оперативного хірургічного втручання. Гінекологія (медична галузь, що вивчає захворювання жіночої статевої системи) не є винятком у даному випадку. Тут також за допомогою різного виду операцій відновлюють репродуктивну функціональність окремих жіночих органів та всієї сечостатевої системи в цілому.

  Класифікація гінекологічних операцій

  Всього існує два класи оперативних втручань у гінекології: малі та великі. Але кожен клас всередині себе має більш докладний поділ на види.

  Так до першого класу, тобто до малих операцій належать:

  • Медичний аборт.
  • Біопсія.
  • Диатермокоагуляция.
  • Гістероскопія.
  • Конізація шийки матки.
  • Цервіскопія.

  Головними показаннями для одного з цих перерахованих видів оперативного втручання є захворювання органів малого таза та сечостатевої системи. Кожен з видів характеризується мінімальним рівнем ризику й реабілітаційним періодом, який зазвичай встановлює всього кілька днів. Проводяться такі операції, як правило, під місцевим наркозом. У період відновлення призначаються лікарські препарати.

  До другого класу, тобто до великих операцій відносять наступні види:

  • Лапароскопію.
  • Лапаротомію (так звані полосні операції ).
  • Піхвову пластику.

  Всі вони досить складні, тривають по кілька годин. Завжди припускають загальний наркоз. Реабілітація та відновлення проходять обов'язково під контролем лікаря, у лікувальному стаціонарі. Показаннями для них є важкі стадії захворювань органів малого таза та сечостатевої системи. Реабилитация и восстановление проходят обязательно под контролем врача, в лечебном стационаре. Показаниями для них являются тяжелые стадии заболеваний органов малого таза и мочеполовой системы.

  Показання та протипоказання

  Хірургічне втручання - це метод, до якого звертаються після діагностичного обстеження або неможливості отримати позитивний результат при консервативної терапії.

  Головними показаннями для операції є: апоплексія яєчників, позаматкова вагітність, непрохідність маткових труб, параоваріальні кісти, ендометріоз, перекрут маткових придатків, гідросальпінкс, запальні процеси, безпліддя з неясним генезом, доброякісні новоутворення на яєчниках, різні аномалії розвитку внутрішніх статевих органів, та таке інше.

  Також існує цілий ряд станів, при яких хірургічне втручання в організм жінки неприпустимо.До таких належать: вагітність, виснаження організму, стан шоку, дихальна недостатність, гнійний перитоніт, нестабільна гемодинаміка, обструктивні хвороби органів дихання, ожиріння в третій (важкої) ступеня, діафрагмальні грижі, вже проведені раніше операції, причому неодноразово.

  Підготовка до планових гінекологічних операцій

  Щоб мінімізувати ризик розвитку різних ускладнень під час та в післяопераційний період під час підготовки вкрай важливо зібрати повний анамнез та інформацію про стан здоров'я пацієнтки в цілому. Тому лікуючий лікар призначає повне обстеження. При тому здається кров на визначення групи та резус-фактора, виявлення ВІЛ, сифілісу, інших вірусів, інфекцій. Аналіз робиться як загальний клінічний, так і біохімічний розгорнутий.

  Далі йдуть загальний аналіз сечі, мікроскопічне дослідження виділень жіночих статевих органів на аеробні та факультативно-аеробні мікроорганізми, проводиться кольпоскопія, ЕКГ, УЗД органів малого тазу та молочних залоз, флюорографія.

  Отримавши всі результати, лікар-терапевт дає висновок про можливість проведення операції. А анестезіолог проводить консультаційне опитування пацієнтки.

  Залежно від показань можуть бути призначені також і додаткові дослідження у вигляді ЕХО-кардиографії, ФГДС, ірігоскопії, УЗДГ вен нижніх кінцівок, аорти, сонних артерій, комп'ютерної томографії.

  Реабілітація

  Щоб реабілітаційний Щоб реабілітаційний період після хірургічного втручання пройшов успішно та швидко важливо дотримуватися неухильно усіх приписів й рекомендацій лікаря.

  По-перше, призначається комплексна медикаментозна терапія. Як правило, до неї включаються заходи, що передбачають прийом препаратів антибактеріальної, заспокійливої, знеболюючої та загальнозміцнюючої дії. По-друге, дуже важливим є правильний раціон харчування, при якому організм жінки буде отримувати в достатній кількості білки, жири, вуглеводи, поліненасичені кислоти омега-3. Останнім призначенням є фізіотерапія та лікувальна гімнастика.

  Ще однією особливістю відновлювального періоду є питний режим. Під час операції організм досить інтенсивно втрачає вологу, отже відбувається зневоднення. Тому добове дозування води збільшується на першому етапі реабілітації з двох літрів до чотирьох (в залежності від стану пацієнтки). Вживання великих обсягів чистої води без газу триває приблизно 2-4 місяці, потім можна поступово знижувати добове дозування і входити в звичний режим харчування та пиття.