Ви можете записатися на прийом вказавши свої дані у формі нижче, або зателефонувавши за номером телефону

Записатися на прийом  • No products in the cart.
  Записатися на прийом
  • No products in the cart.

  Кардіологія у медичному центрі "Геліос"

  Однією з найважливіших медичних дисциплін вважається кардіологія (термін має грецьке походження та складається з двох понять: «кардіо» - серце, «логос» - вчення). Кардіологія вивчає серце людини, кровоносні судини. Лікар кардіолог займається дослідженням та терапією серцево-судинних захворювань. У його компетенції аналіз симптомів, постановка діагнозу, підбір терапевтичних та профілактичних методик.

  Згідно зі статистичними даними ВООЗ, саме захворювання серцево-судинного характеру в більшості випадків (більше 60%) призводять до передчасного старіння та летального результату у всіх країнах світу. Причому серед пацієнтів кардіології приблизно 25% досить молоді люди, які не досягли сорокарічного віку. Тому профілактика цих недуг вкрай важлива, отже відвідувати спеціаліста необхідно з певною регулярністю. Головне, виконувати всі його розпорядження, рекомендації та поради.

  Консультація кардіолога

  Прийом кардіолога здійснюється у поліклініках, медустановах. Зазвичай під час консультації лікар проводить клінічне обстеження, що включає такі процедури:

  • Збір анамнезу (скарги пацієнта, суб'єктивні відчуття – головний біль, пітливість, задишка, нестача повітря тощо);
  • Візуальний огляд (дає можливість визначити за синюшним кольором губ, кінчика носа порушення процесу кровообігу та роботи міокарда, розвиток деформації грудної клітки);
  • Пальпація (визначається сила та амплітуда скорочення м'яза);
  • Перкусія (простукується грудна клітка, з метою визначення розмірів її органів – серця, легенів, великих судин);
  • Аускультація (вислуховуються серцеві тони, частота, ритм, використовується фонендоскоп).

  Відповідно до отриманих результатів кардіолог призначає подальші обстеження для встановлення точного діагнозу. У комплекс входять як інструментальні, так і лабораторні методики. Серед таких основним вважається електрокардіограма.Її можна, навіть бажано робити перед першим прийомом спеціаліста.

  Холтерівське моніторування серця

  Здійснюється він за допомогою спеціального портативного кардіореєстратора або монітора. На передню стінку грудної клітки кріпляться п'ять електродів. Від них по дротах до монітора надходять сигнали. Сам реєстратор прикріплюється на шию чи пояс пацієнта. Нерідко від хворого потрібно протягом усього періоду такого дослідження вести щоденник, у якому фіксувати будь-які зміни свого стану, описувати самопочуття.

  Сутью дослідження є постійне записування даних, які передаються через датчики ЕКГ. У пристрої є картка пам'яті, на яку виконується запис. Після закінчення дослідження інформація передається на комп'ютер, обробляється. Потім лікар функціональної діагностики дає пацієнту висновок про серцевий ритм, його порушення, наявність пауз, в цілому про зміни в міокарді ішемічного характеру.

  ЕХО-кардіографія

  В основі цієї методики лежить застосування ультразвуку. З його допомогою отримують високоточне та чітке зображення серцевого м'яза та великих судин. Сучасні пристрої, ехокардіографи, оснащуються електрокардіографічним каналом, що забезпечує синхронну реєстрацію з ЕКГ та комп'ютером. Процедура абсолютно безболісна та безкровна.

  ЕХО-кардіографія дає об'ємну картину стану серця: показує його анатомічні, функціональні, структурні особливості, дозволяє оцінити скоротливість м'яза, швидкість, напрямок руху крові в камерах, виявити патологічні зміни, ознаки розвитку ішемічної хвороби, наявність рубців після інфаркту, тромбів, аневризми, визначити стан клапанного апарату. Головною перевагою є повна безпека для організму людини, адже при ньому не застосовується рентгенівське випромінювання. Тому цей метод сміливо можна застосовувати неодноразово. Без нього сьогодні неможливо діагностувати та призначати адекватну терапію пацієнтам із серцевою недостатністю.

  Speckle-tracking

  Speckle-tracking екокардіографія – це інноваційний метод ультразвукової візуалізації, що дозволяє лікареві-фахівцеві дати об'єктивну оцінку структурно-функціональних змін міокарда. Показаннями для проведення даної процедури можуть бути такі діагнози та стани, як: серцева недостатність, патологія коронарного типу, інфаркт, клапанні вади серця, перикардит конструктивний, гіпертрофія лівого шлуночка, амілоїдоз, гіпертрофічна кардіоміопатія, тощо. врачу-специалисту дать объективную оценку структурно-функциональных изменений миокарда. Показаниями к проведению данной процедуры могут служить такие диагнозы и состояния, как: сердечная недостаточность, патология коронарного типа, инфаркт, клапанные пороки сердца, перикардит конструктивный, гипертрофия левого желудочка, амилоидоз, гипертрофическая кардиомиопатия, и так далее.

  Сьогодні ця методика застосовується також при пересадці серця, дослідженні функцій лівого передсердя, ідентифікації субклінічних порушень на фоні хіміотерапії.

  Speckle-tracking екокардіографія має деякі протипоказання. До них відносяться різке зниження ехолокації, ексудативний перикардит, порушення серцевого ритму, виражена деформація грудної клітки.