Ви можете записатися на прийом вказавши свої дані у формі нижче, або зателефонувавши за номером телефону

Записатися на прийом


  Дніпро
  вул. Ломана, 17 - 08:00 - 20:00
  бул. Зоряний, 1 - 08:00 - 19:00
  вул. В.Вернадського, 18а - 08:00 - 17:00
  Новомосковськ
  ул. Гетьманская, 19 - 08:00 - 20:00


  helioscentr@gmail.com
  Стаціонар: цілодобово


  • No products in the cart.
  Записатися на прийом
  • No products in the cart.

  Лікувальна та діагностична артроскопія колінного суглобу

  Коліно є одним з найважливіших суглобів, що забезпечує можливість руху, несе на собі вагу тіла. Причинами хворобливих відчуттів в колінах можуть служити не тільки травми, а й біологічне старіння всього організму в цілому.

  У лікуванні та діагностиці суглобових захворювань сьогодні найбільшою популярністю користуються артроскопічні операції. Процедура артроскопії колінного суглоба більш прогресивна порівняно з відкритою хірургічною операцією. Крім того, вона відрізняється не тільки мінімальною інвазивністю, але й низьким рівнем ризику розвитку ускладнень, коротким реабілітаційним терміном. Така операція забезпечує фахівцеві повний огляд суглобової порожнини, чим підвищує ефективність діагностики та подальшої терапії. артроскопические операции. Процедура артроскопии коленного сустава более прогрессивная в сравнении с открытой хирургической операцией. Кроме того, она отличается не только минимальной инвазивностью, но и низким уровнем риска развития осложнений, коротким реабилитационным сроком. Такая операция обеспечивает специалисту полный обзор суставной полости, чем повышает эффективность диагностики и последующей терапии.

  Переважні особливості процедури

  Артроскопія відноситься до типу ендоскопічних досліджень. У порожнину коліна вводяться через невеликі проколи мікроінструменти зі світлодіодним волокном, через яке передається на монітор зображення. Хірург візуально обстежує суглобові тканини, фіксує пошкодження, визначає подальші дії.

  Головні переваги такої операції складають цілий ряд:

  • Можливість амбулаторного проведення процедури.
  • Мінімальний список протипоказань.
  • Висока точність всіх маніпуляцій, що дає максимально повну картину, яка визначає стан суглобової порожнини.
  • У разі виникнення побічних ефектів, таких як набряклість, біль, втрата функціональності, всі вони виявляються з низькою інтенсивністю та швидко проходять.
  • Косметичний ефект. Тобто на місці проведення операції (проколів) не залишається грубих рубців та швів.

  Також даного типу втручання дозволяє провести відразу ж деякі види маніпуляцій. При необхідності під час артроскопії коліна промивається суглобова порожнина, зшиваються розірвані зв'язки, проводиться операція на меніску, а якщо діагностується артроз, відразу видаляються так звані «суглобові миші» (фрагменти структур, хряща, меніска, інші, що відокремилися й потрапили в суглобову порожнину). то артроскопія дозволяє уточнити встановлений діагноз, після чого призначається адекватна терапія..

  Якщо раніше проводилося МРТ коліна,, то артроскопия позволяет уточнить установленный диагноз, после чего назначается адекватная терапия.

  Показання та протипоказання

  Проводиться артроскопія колінного суглоба не в усіх випадках хворобливих відчуттів й травм. Для проведення даної операції існують певні показання. До таких належать наступні діагнози:

  • Артроз, артрит;
  • Розриви, пошкодження зв'язок, меніска;
  • Гемартроз, травма суглоба;
  • Запальний процес хронічного характеру;
  • Кіста меніска;
  • Утворення зайвої рідини в суглобової порожнини, попадання сторонніх предметів, «суглобових мишей»;
  • Утворення наростів, спайок в суглобі;
  • Вивих або підвивих надколінника.

  Існують також і певні протипоказання для проведення артроскопії. Їх прийнято класифікувати за ступенем важкості на абсолютні й відносні. До перших відносяться інфекції, кістковий або фіброзний анкілоз, гнійний запальний процес, що протікає навколо колінного суглоба, в цілому важкий стан пацієнта. До другого виду протипоказань відносяться розрив суглобової капсули, порушення герметичності суглоба, масивний крововилив, інші великі пошкодження і травми.

  Підготовка та реабілітація

  Артроскопія коліна вважається плановою малоінвазивною операцією. Проводиться вона при задовільному стані пацієнта, але не раніше, ніж через два тижні після перенесених інфекційних захворювань, загострень хронічних процесів. У жінок артроскопія проводиться в період між менструальними кровотечами.

  Особливих підготовчих заходів дана процедура не вимагає. Наполеглива рекомендація: за два-три дні утримуватися від вживання алкогольних напоїв, а за кілька годин - від куріння. Під час консультації анестезіолог з пацієнтом обирають та узгоджують метод знеболення. У разі прийому ліків пацієнтом, важливо повідомити про це лікаря.

  Реабілітація починається відразу після операції. Місця проколів заживають протягом двох-трьох днів. Подальше відновлення безпосередньо залежить від обсягів і складності втручання. Як правило протягом перших двох-чотирьох тижнів відбувається відновлення рухливості суглоба, йде больовий синдром, набряклість.

  У післяопераційний період пацієнту обов'язково призначаються антибактеріальні препарати, при необхідності - знеболюючі засоби, легкий масаж. Головне завдання лікування під час реабілітації - це профілактика утворення тромбів та набряків. Через кілька тижнів лікар ЛФК призначає спеціальні вправи з курсу лікувальної гімнастики для повного відновлення функціональності колінного суглоба.

  Важливо під час відновного періоду максимально берегти коліно, уникаючи підвищених навантажень, різких рухів, теплових процедур, щоб не спровокувати внутрішню кровотечу.