Ви можете записатися на прийом вказавши свої дані у формі нижче, або зателефонувавши за номером телефону

Записатися на прийом  • No products in the cart.
  Записатися на прийом
  • No products in the cart.

  Підготовка до ендоскопічного дослідження кишечника.

  Передбачає спеціальну дієту, особливий режим приймання їжі напередодні процедури і проведення очистки кишечника за допомогою спеціальних препаратів.

  1. Дієта
  Почати дотримуватися дієти необхідно як мінімум за 2 доби до проведення дослідження (у разі тривалих запорів – за 3-4 дні).

  Дозволені:
  — відварне нежирне м'ясо, птиця, риба, яйця
  — сир і кисломолочні продукти з низьким вмістом жиру
  — неміцний прозорий бульйон
  — неміцний чорний чай (без додавання молока)
  — компоти і соки без м'якоті
  — негазована вода

  Заборонені:
  — рослинні продукти: овочі,
  — фрукти, ягоди, зелень, горіхи
  — всі види каш і страв з крупи
  — хлібобулочні вироби
  — сік з м'якоттю
  — газовані напої, алкоголь,
  — інші продукти, які не включені в список допустимих

  2. Режим харчування
  Якщо колоноскопія призначена на ранок (8.00 — 10.00), то напередодні сніданок повинен бути не пізніше 9.00. Потім – тільки рідини зі списку дозволених продуктів.
  Якщо колоноскопія проводиться з 10.00 до 14.00, напередодні дозволені сніданок і обід не пізніше 13.00. Потім – лише рідини зі списку дозволених продуктів.
  В день проведення дослідження їжа і питво повністю виключені, можна тільки полоскати рот водою.

  3. Очищення кишечника
  У всьому світі з цією метою використовуються такі засоби як Мовіпреп або Фортранс. Будь-який з препаратів слід приймати напередодні проведення процедури. Паралельно з прийомом препарату варто зайнятися простою домашньою роботою, або ж виконувати нескладні вправи – присідання, нахили, обертання корпусу.
  Пацієнт може сам вибрати відповідний йому препарат. Проте, ендоскопісти рекомендують використовувати Фортранс в наступних випадках:
  – якщо пацієнт приймає АГФ-інгібітори (Каптоприл, Капотен і їх аналоги);
  – якщо пацієнт приймає блокатори рецепторів ангіотензину (Атаканд, Оксаар і їх аналоги);
  – якщо у пацієнта є симптоми, які вказують на наявність хвороби Крона або неспецифічного виразкового коліту (НВК);
  – при наявності у пацієнта таких захворювань як:
  *цукровий діабет;
  *ниркова недостатність;
  *серцева недостатність.

  Мовіпреп:
  В 1 литре воды разводится содержимое обоих пакетиков препарата. Всю эту жидкость необходимо выпить в течение часа, начиная с 18-00. Пить ее надо постепенно –примерно по стакану каждые 10 минут. Необходимо выпить 1 стакан в 15 минут. Узнайте больше по ссылке!

  Фортранс:
  Показник готовності пацієнта до колоноскопії – виділення прозорої або жовтуватої рідини. Побдробная подготовка по препарату Фортнас рассписана по активной ссылке!

  Пациентам которые ведут терапию, стоит проконсультироваться с лечащим врачом по поводу применения препаратов.

  Обмеження по прийому ліків.
  1. Рекомендуется прекратить профилактический прием противосвертывающих средств (Ксарелто, Варфарин и Плавикс) и нестероидных противовоспалительных препаратов (НПВП) за 7 дней до проведения процедуры.
  У разі, коли медикаментозна терапія необхідна (наприклад, після перенесеного інсульту або введення в судини стенту менш ніж за півроку до проведення колоноскопії), слід проконсультуватися з відповідним фахівцем (невропатолог, кардіолог).
  2. Пацієнтам, які приймають Кумадін, рекомендується провести аналіз згортання крові. За результатами – обговорити з лікарем заміну Кумадіна на Клексан за 7 днів до колоноскопії. Клексан необхідно припинити приймати за 12-24 години до проведення колоноскопії.
  3. Слід скасувати за 3 дні до дослідження прийом препаратів заліза (Венофер, Мальтофер фол, Тотема, Ферлатум, Фенюльс, Ферінжект, Ферроцерон, Ферроплекс, Ферронал, Феррокаль, Конферон, Тардиферон, Cорбіфер).

  Якщо у Вас залишилися питання, виникли будь-які складності, потрібні індивідуальні рекомендації з підготовки до дослідження – будь ласка, звертайтеся за консультацією до лікарів-ендоскопістів нашого медичного центру.