Ви можете записатися на прийом вказавши свої дані у формі нижче, або зателефонувавши за номером телефону

Записатися на прийом  • No products in the cart.
  Записатися на прийом
  • No products in the cart.

  Правила підготовки та здачі крові на гормони.

  1. Напередодні забору крові для досліджень методом ІФА (гормони, онкомаркери, аутоімунні антитіла та ін.) необхідно виключити фізичні навантаження, стресові ситуації, фізіотерапевтичні процедури, прийом лікарських засобів (за винятком випадків медикаментозного лікування за призначенням лікаря, коли рішення про скасування медикаментозного лікування приймає лікуючий фахівець), прийом оральних контрацептивів, вживання спиртних напоїв і жирної їжі. Безпосередньо перед дослідженням виключити куріння.

  2. Стандартне взяття крові здійснюють вранці, натщесерце (не менше 8-12 годин після останнього прийому їжі), в процедурному кабінеті, в положенні пацієнта «сидячи» або «лежачи», в умовах фізіологічного спокою, з ліктьової вени з дотриманням правил асептики і антисептики. Перед забором крові пацієнтові необхідно надати 15-хвилинний відпочинок.

  3. При дослідженні функції щитовидної залози в період лікування препаратами, що містять гормони щитовидної залози, дослідження проводити через 24 години після останнього прийому препарату. За 2-3 дні до взяття крові необхідно виключити прийом препаратів, що містять йод.

  4. При дослідженні на ПСА за тиждень до аналізу виключити будь-які маніпуляції з передміхуровою залозою.

  5. При дослідженні на АКТГ, ренін/ангіотензин взяття крові рекомендується проводити з 7 до 9 ранку. Референсні значення даних гормонів розраховані саме на цей час. До забору крові хворий повинен перебувати в спокої (сидячи або лежачи) не менше 1 години.

  6. При дослідженні на кортизол і альдостерон взяття крові необхідно провести до 10 ранку.

  7. При дослідженні статевих гормонів для жінок репродуктивного віку необхідно вказати в напрямку час і дату взяття крові, день і фазу менструального циклу, при вагітності — вказати термін вагітності.

  8. Більш інформативними є комплексні дослідження (кілька досліджень в одній пробі).

  9. Всі аналізи крові на гормони для більшої достовірності і можливості інтерпретувати результати рекомендується проводити не одноразово, а в динаміці. Повторні дослідження проводяться в один і той же час доби через 2-3 тижні. Аналіз результатів досліджень, виконаних в динаміці, більш інформативний як в діагностичному, так і в прогностичному відношенні.

  10. Якщо дослідження проводиться в період медикаментозного лікування, необхідно вказати в напрямку назву лікарського препарату і час останнього прийому.