Ви можете записатися на прийом вказавши свої дані у формі нижче, або зателефонувавши за номером телефону

Записатися на прийом


  Дніпро
  вул. Ломана, 17 - 08:00 - 20:00
  бул. Зоряний, 1 - 08:00 - 19:00
  вул. В.Вернадського, 18а - 08:00 - 17:00
  Новомосковськ
  ул. Гетьманская, 19 - 08:00 - 20:00


  helioscentr@gmail.com
  Стаціонар: цілодобово


  • No products in the cart.
  Записатися на прийом
  • No products in the cart.

  СПІНАЛЬНА ТРАВМА

  Травма хребта та спинного мозку (ХСМТ) є однією з важливих медичних і соціальних проб­лем як в Україні, так і всьому світі через важкі наслідки — інвалідизацію до 90% постраждалих, більша частина яких не здатна до самообслуговування й потребує постійного нагляду сторонніх осіб.

  Оцінка тяжкості і характеру пошкоджень спинного мозку

  Для оцінки ступеня пошкодження спинного мозку і складання прогнозу відновлення застосовується шкала тяжкості ушкоджень спинного мозку, розроблена Міжнародним медичним суспільством параплегії (параплегія — параліч обох верхніх або нижніх кінцівок) і Американською асоціацією спінальної травми. Виділяється кілька груп ушкоджень:

  Група А характеризується повним пошкодженням спинного мозку: повністю пригнічені рухові функції нижче рівня ушкодження, повністю відсутня чутливість в анальної області;

  Група B характеризується неповним пошкодженням: відсутня рухова функція нижче рівня ушкодження, при цьому чутливість зберігається;

  Група С — спинний мозок пошкоджений частково: збережені руху нижче області поразки з силою м'язів на рівні менше 3-х балів.

  У групі Д відзначається часткове пошкодження спинного мозку, рухові функції нижче рівня ураження збережені на рівні 3 і більше балів;

  У групі Е спинний мозок функціонує нормально, моторні і сенсорні функції не порушені.

  Прогноз відновлення

  Якщо спинний мозок пошкоджений частково, пацієнти відновлюються як мінімум на один ступінь за шкалою ASIA. За результатами спостережень, до 70-80% пацієнтів з частковим ураженням спинного мозку в результаті реабілітаційних заходів домагалися істотного поліпшення. При повному ураженні поліпшення носять або незначний характер, або зовсім не наступають.

  Пацієнти з травмами спинного мозку схильні до ризику ускладнень, викликаних знерухомленим становищем, тому реабілітаційні заходи необхідно проводити з перших днів після травми або операції. Найбільш часті ускладнення:

  • Нетримання сечі, інфекція сечовивідних шляхів
  • Пролежні
  • Вегетативна дісрефлексія (підвищений артеріальний тиск, прискорене або уповільнене серцебиття, аритмії, рясне потовиділення, нечітке зір)
  • Пневмонії
  • Статичність, тромбози глибоких вен, у ногах біль

  Комплесна відновна терапія травм спинного мозку забезпечується поєднанням різних засобів консервативного і оперативного лікування та диференціюється залежно від механізму травми, характеру ушкодження, рівня ушкодження, тяжкості і періоду захворювання спинного мозку, а також ступеня компенсації порушених функцій організму. Використовують медикаментозну терапію, лікування положенням, дієто- і психотерапію, ортопедичні засоби, засоби фізичної реабілітації.

  Реабілітація після травми хребта і відновлення втрачених функцій – завдання не з простих, але реальних і науково доведених. І провідна роль при цьому відводиться фізичним методам лікування і засобам ЛФК

  До реабілітаційних методів відносяться: заняття на спеціальних тренажерах, особлива лікувальна фізкультура, лікувальний массаж, рефлексотерапія, фізіотерапія, механотерапія

  У центрі «Геліос» реабілітаційний процес забезпечує команда спеціалістів, в яку входить:

  • Лікар фізичної і реабілітаційної медицини

  Збирає анамнез пацієнта, приймає участь в розробці реабілітаційного плану пацієнта, проводить апаратну фізичну терапію, контролює процес реабілітації протягом всього часу відновлення пацієнта.

  • Фізичний терапевт

  Відповідає за відновлення рухових функцій пацієнта, та підбирає індивідуальні методики відновлення в залежності від стану.

  • Ерготерапевт

  Відповідає за відновлення пацієнта у соціально-побутовому плані та відновлення функцій верхніх кінцівок.

  • Логопед

  Відповідає за відновлення функції речового апарату та ковтання.

  • Медична сестра

  Відповідає за контроль отримання пацієнтом медикаментозної терапії.

  5045146

  Результатами активної реабілітації в центрі є:

  1. Максимальне відновлення порушених функцій.
  2. Повернення звичних побутових навичок.
  3. Подолання страхів, пов'язаних з хворобою.
  4. Поліпшення самопочуття і якості життя.
  5. Повернення людини до традиційного соціального середовища.
  6. Збільшення витривалості до фізичних навантажень.